Recenze Tamron

Anonym Anonym

Přidáno: 18. ledna 2016

• ostrost
  • kresba od f/2,8
  • přesný AF systém (viz. text)
  • poměrně rychlý AF
  • nepozorovatelné optické vady
  • stabilizace
  • cena (v porovnání s konkurencí Nikon)
  • 5 let záruka
  • Stativová objímka a sluneční clona v ceně objektivu
  • AF v jistých situacích (viz. text)
  • Konstrukce je dobrá, ale Nikon má o něco lepší

Zkusím zde napsat nějakou recenzi, která může někomu pomoci při výběru, „dobrý ale drahý“ asi nikomu nepomůže … Na úvod bych chtěl poznamenat, že s objektivem mám zkušenosti na tělech D300 a D7000. … Začal bych konstrukcí. Konstrukce působí velmi dobrým dojmem, z části je objektiv kovový, ovšem z části plastový, což je škoda. V tomto ohledu má v porovnání s Nikonem malinké mínus, nicméně jak říkám, působí dobrým dojmem a já osobně s tím nemám problém. Bajonet je precizně udělán, jednak se objektiv dobře nasazuje (třeba Nikkor 35mm f/1,8 kladl poměrně velký odpor), ale také obsahuje gumové těsnění na okraji bajonetu, z čehož usuzuji, že by i nějaké zhoršené prostředí mohl zvládnout. Velkou výhodou tohoto objektivu je, že při zoomování se nevysouvá, přední člen se při ostření neotáčí, zkrátka neobsahuje žádné vnější pohyblivé části, kde by se časem mohl jednoduše dostat prach, voda apod. Nicméně tuto vlastnost mají snad všechny 70-200/2,8 jak Nikony, tak i Sigmy, i starší verze těchto objektivů. Shrnu-li to, tak konstrukce je na hodně slušné úrovni a řekl bych, že většině uživatelů bude objektiv po stránce konstrukce vyhovovat. Přejdu k ostřícímu systému. Ostřící systém je poměrně tichý, přesný a na můj vkus i rychlý, přesto jsem viděl video ostření Nikonu a šlo poznat, že Nikon VR2 je o něco málo rychlejší, nicméně i Tamron je rychlý a na těle D300 mi připadá o něco rychlejší než na D7000, možná je to pocitové, ale např. u nového FF by se asi taky mohl AF chovat trošičku svižněji (toď otázka, asi je potřeba to vyzkoušet), že by možná lepší tělo mohlo deficit mezi Nikonem alespoň částečně srovnat. Co bych ovšem AF systému vytkl, tak při ostření „v nesvětle“ (zataženo atd.) na bílá auta je AF občas poměrně hodně zmatený (fotím hodně rally, proto kvalitu objektivů nejlépe poznám na autech). V jiných situacích jsem tuto nevýhodu nezpozoroval, dokonce i v silném protisvětle ostří hodně dobře. Co se týká rychlosti, ani na f/2,8 nemám s rally auty problém, pokud auto není hodně blízko a nejede hodně rychle :-D, jinak ale bez problémů. Abych shrnul AF systém, tak pokud nejste extrémně nároční s max. požadavky, tak vám nejspíš i po stránce AF bude objektiv dostačovat. Konečně se dostávám k obrazové kvalitě. Ta je podle mého názoru do slova výborná, kreslí to už od clony f/2,8 a na APS-C si to i s okrajem snímků dokáže poradit. Jak říkám, kresba snad ve všech možných kombinacích ohniska a clony je velmi dobrá. Chromatickou aberaci jsem prozatím nezpozoroval na jediné fotce, rovněž jsem nezpozoroval výraznější vinětaci. Shrnu-li to na závěr, obrazová kvalita je podle mého názoru na tento typ objektivu bezkompromisní. Je-li pro vás optická kvalita na prvním místě, rozhodně bych nebral Sigmu. Sečteno, podtrženo: Tamron 70-200mm USD je určitě obstojným nástupcem starší verze bez stabilizace a určitě hlavním konkurentem na trhu v této třídě. Cena je v porovnání s originálem Nikon poloviční, za to kvalita a zpracování nejsou úplně po zadu. Další dobrá vlastnost je stabilizace, která je až neuvěřitelně účinná, ale pokud jí nepotřebujete, tak jí vypínejte, někdy je aktivní až moc :-D. Na úplný závěr bych chtěl podotknout, že při koupi mne prošly rukama 3 kusy a z toho jeden měl viditelněji měkčí kresbu. Chcete-li se o objektivu dozvědět více, časem na svém webu: http://www.radekcaga.wz.cz zveřejním podrobnější recenzi. Máte-li nějaký dotaz, můžete mi napsat na mou fb stránku RC PHOTO nebo na mail [email protected] .

TAMRON UV MC 62 mm

TAMRON UV MC 62 mm

Ověřený zákazník 3k foto Ověřený zákazník

Přidáno: 16. ledna 2016

Zakoupeno v 3k foto

Jako ochranný filtr pro drahý objektiv výborné.

Přidáno: 10. září 2015

Zakoupeno v Megapixel.cz

• skoroprofesionální sklo, za bezva cenu. Výstupy předčily očekávání
  • snad jen hmotnost, ale kvalitní sklo přeci jen něco váží :-)

Objektiv mile překvapil, jednoznačně doporučuji

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD Nikon

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD Nikon

Ověřený zákazník ANACOMP.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. června 2015

Zakoupeno v ANACOMP.cz

• Nádherné sklo, které svými vlasnostmi předčí vlajkovou loď Nikonu v této kategorii (pouze je o 1mm delší)
  • Cena je oproti tomu Nikonu (14-24mm) výrazně nižší
  • Při zoomování z kraje 15mm jde kroužek zoomu trošku ztuha (asi velké převody pohybů uvnitř objektivu), ale člověk si na to rychle zvykne

Skvělý objektiv. Adobe Camera raw ho zná, takže se dá snadno redukovat mírné zkreslení, které všechny objektivy v této třídě zákonitě mají.

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 11. června 2015

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• rychlé a přesné ostření
  • váha

velice dobrý objektiv

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 22. května 2015

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• obrazová kvalita, rychlost ostření, konstrukce, cena

kvalitní teleobjektiv blížící se kvalitou o mnoho dražším originálům

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 15. května 2015

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Velký rozsah ohniskových vzdáleností
  • Uninerzálnost - není třeba měnit objektiv
  • Horší kvalita kresby
  • Těžší a nepravidelný chod zoomu

Dobrý objektiv pro nenáročné

Přidáno: 9. května 2015

• Rychlost zaostření
  • Nízká cena na 600mm objektiv
  • Snadnost ručního zaostření je kladem i záporem zároveň. Při focení s položeným objektivem se velice snadno objektiv nechtěně rozostří. Musí se na to dávat pozor.

Celkově jsem s objektivem velice spokojen.

Přidáno: 18. dubna 2015

Zakoupeno v Oehling CZ

• v této cenové relaci super sklo
  • snad jen kusová variabilita

po doladění ostření přes microadjustment na mém těle na delší ohniska od 400mm nahoru super přesný a ostrý, ale pod 400mm u mého kusu začíná mít objektiv backfocus. Lineárně se zvětšuje. Na 150mm je už dost velký. I když pod 400mm s ním nefotím, tak až bude čas tak ho nechám zkusit v záruce doladit

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di-III VC Sony

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di-III VC Sony

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 1. února 2015

(naposledy upraveno 1. února 2015)

Zakoupeno v Aaron

• Trochu lepsia cena ako original. Kratsi a lahsi.
  • Tazky chod pri rucnim priblizovani. Velmi tazky chod. Neviem ci to ma byt tak. Sony ktory som kupil s fotoaparatom ide uplne lahucko.

Urobil som asi 50 fotografii a boli pekne. Pekne zaostrene.

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2014

Zakoupeno v Afoto

• Rozsah, kresba, utěsnění proti vlhkosti a prachu, rychlost ostření
  • na stativové objímce nejsou poutka na nošení, stativová objímka lze sundat pouze při sundání objektivu

Výborný objektiv se kterým až na pad drobností jsme spokojen

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 16. prosince 2014

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• perfektní

kvalita za dobrou cenu

Ověřený zákazník Bigfun.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. listopadu 2014

Zakoupeno v Bigfun.cz

Je to kvalitní druhý objektiv

Ověřený zákazník Foto.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. září 2014

Spokojenost

Přidáno: 8. září 2014

Zakoupeno v Oehling CZ

• Velký rozsah zoomu. Výborná kresba. Účinná stabilizace, dá se při kratších časech fotit i z ruky. Zdarma software pro úpravu fotografii.
  • Váha, ale sklo je sklo.. Zatím nic dalšího.

Objektiv dorazil perfektně zabalený. Balení obsahuje sluneční clonu a stativovou objímku. Objektiv mám zatím krátce, a tak jsem pořídil pouze několik testovacích snímků. Kresbu hodnotím jako výbornou. Nepozoroval jsem žádné zkreslení, soudkovitost, ani chromatickou aberaci.

Testoval jsem samozřejmě na stativu (triopo s kulovou hlavou). Vzhledem k poměrně značné váze (1,9kg) je nutno šrouby pořádně dotáhnout. I tak, ale má tendenci táhnout dole.

Ostření je spolehlivé, rychlé a přesné. Aby nedocházelo k přejíždění autofokusu z jedné krajní polohy do druhé je možno nastavit omezení, a to rozsah od 15m do nekonečna. Kroužek pro ruční ostření je dostatečně široký a dobře umístěn. Pohodlně se ovládá.

Stabilizaci jsem zkoušel na pár záběrech z ruky. Už jsem balil výbavu, když se mi dostal do záběru lovící dravec. Stabilizace se mi jeví jako výborná a spolehlivá.

Zoom má tužší chod, takže se samovolně nevysouvá. Objektiv je však proti samovolnému vysunutí vybaven zámkem.

V případě, že zjistím něco dalšího doplním.

Tamron 62mm

je to krytka ...

Anonym Anonym

Přidáno: 1. srpna 2014

• Rychlost ostření, kresba, světelnost
  • Pro mě nic, snad jen ta cena :-)

Jako amatár fotící hlavně sport jsem ABSOLUTNĚ spokojen

Přidáno: 8. července 2014

(naposledy upraveno 8. července 2014)

• Snad e ovladani
  • Siroky rozsah

Přidáno: 1. července 2014

Zakoupeno v Megapixel.cz

• ostření, stabilizace, váha, cena, kvalita

Douho jsem uvažoval nad koupí dlouhého skla a jsem rád, že jsem počkal na tohoto Tamrona, který naprosto splňuje všechny moje požadavky (viz. první odstavec!!!!), rozhodně doporučuji

Zobrazuji 221 - 240 ze 250 recenzí 1...9 10 11 [ 12 ] 13